Kruszony piasek »Przewodnik po zakupach i ceny

Szczególnie nadaje się jako dodatek

W przeciwieństwie do zwykłego piasku, ziarna kruszonego piasku mają nieregularne kształty, które mogą być kanciaste i ostre. W rezultacie rozdrobniony piasek nabiera właściwości fizycznych, które są korzystne w przypadku specjalnych zastosowań.

Większa stabilność poszczególnych ziaren względem siebie stosowana jest głównie w budowie dróg i ścieżek. Kruszony piasek jest również popularny w sektorze prywatnym, na przykład, aby zapobiec usuwaniu piasku przez mrówki.

Specjalne właściwości kruszonego piasku są często wykorzystywane przez dodanie lub dodanie określonej ilości normalnego piasku i cementu o okrągłym ziarnie.

Sztuka mieszania polega na tworzeniu optymalnej równowagi między gęstością piasku a przesiąkaniem wody w mieszance. Kruszony piasek zmniejsza wydajność drenażu i dlatego w większości przypadków nadaje się tylko warunkowo jako czysta mieszanka piasku.

Jako piasek do spoinowania stosuje się piasek kruszony o ziarnistości od 0 do 2 i od 0 do 5 milimetrów w czystej postaci, nazywany również kruszywem wysokiej jakości.

Tyle kosztuje kruszony piasek

1 tona kruszonego piasku (uziarnienie 0-2 mm) jako materiał sypki
ok. 26 euro
1 tona kruszonego piasku (uziarnienie 0-5 mm) jako materiał sypki
ok. 25 euro
1 tona drobnego wiórów (uziarnienie 1-3 mm) jako materiał sypki
ok. 40 euro
1 tona Drobny wiór jako piasek podsypkowy (uziarnienie 2-5 mm) jako materiał sypki
ok. 30 euro
1 tona kruszonego piasku ze żwirowni (uziarnienie 0-2 mm) jako materiał sypki
ok. 8 euro
1 tona kruszonego piasku ze żwirowni (uziarnienie 0-5 mm) jako materiał sypki
ok. 12 euro
1 tona kruszonego piasku ze żwirowni (uziarnienie 0-8 mm) jako materiał sypki
ok. 12 euro
1 metr sześcienny kruszonego piasku czerwonego dolomitu (uziarnienie 0-5 mm) w BigBagu
ok.

porady i wskazówki

Najtańszy kruszony piasek można znaleźć bezpośrednio w żwirowni. Największym czynnikiem cenowym jest zazwyczaj transport. Jeśli masz możliwość samodzielnego transportu, nawet w kilku etapach, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Aby to zrobić, oblicz wagę wymaganego piasku.

Interesujące artykuły...