Farba wapienna »Ceny i czynniki cenowe

Czynniki cenowe gotowych farb wapiennych

Oczywiście możesz samodzielnie wykonać farbę wapienną (19,82 € na Amazon *), dokładnie w przeszłości, co wtedy kosztuje tylko kilka euro. Zwykle skutkuje to prostym wapnem gaszonym, które nie jest szczególnie odporne na ścieranie i zawiera brud.

Namaczanie i wzbogacanie farby wapiennej do wysokiej jakości wapna ściekowego okazuje się dla laika dość skomplikowane. Jeśli więc nie chcesz malować starej obory lub czegoś podobnego, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości, dobrze przygotowaną farbę.

Ceny różnią się znacznie w zależności od producenta i składników, proste, matowo-matowe wapno bielone jest dostępne za mniej niż 2 EUR za litr. Inne produkty kosztują do 16 EUR za litr, są to czynniki kosztowe:

  • Rodzaj i zakres obróbki wstępnej
  • Długość procesu namaczania
  • Stopień czystości
  • Dodatki wiążące
  • Dodatek bieli tytanowej (jaśniejsza biel)
  • Dodatek innych pigmentów do barwienia kolorowego
  • Odporność na czynniki atmosferyczne
  • Wytrzymałość na ścieranie
  • Wizerunek marki

Czy farba wapienna kosztuje więcej niż farba emulsyjna?

Farby wapienne mają większy przedział cenowy niż konwencjonalne farby emulsyjne - obie mają szczególnie drogie i szczególnie tanie produkty. Średnia cena farby wapiennej to około 60 euro za 10-litrowe wiadro.

Farba emulsyjna kosztuje średnio około 35 euro za 10-litrowe wiadro, a zatem jest tańsza pod względem statyki. Jednak w przypadku farby wapiennej kosztującej 35 EUR z pewnością możesz uzyskać do niej dostęp w zależności od wymagań.

Więc nie musisz płacić więcej za farbę wapienną niż za farbę emulsyjną. Należy również pamiętać, że tradycyjna farba używana przez naszych przodków ma wysoką wydajność i po nałożeniu pędzlem sufitowym pokrywa więcej metrów kwadratowych niż nowoczesne farby.

Przykładowa cena farby wapiennej

Właściciel domu dwukrotnie maluje swoją elewację wysokiej jakości farbą wapienną, cena za litr to 6 EUR. Ściany mają łączną powierzchnię 60 metrów kwadratowych.

Przegląd kosztów
1. Pierwsza warstwa 0,3 l / m2 108 EUR
2. Druga warstwa 0,2 l / m² 72 EUR
całkowity 180 EUR

Jakość koloru a koszt

Jeśli masz ograniczony budżet, szukasz wartościowego kompromisu między kosztami a jakością koloru: uzyskaj szczegółowe porady, aby znaleźć kolor, który będzie trwać tak długo, jak to możliwe i będzie odporny na ścieranie.

porady i wskazówki

Pamiętaj, że farba wapienna malowana jest pędzlem! Podczas toczenia są przeważnie dobrze widoczne podejścia.

Interesujące artykuły...